Hotele per familje ne Antalya: sipas moshes se femijeve
Me bebe, me femije qe duan Mini Club ose me adoleshente: 27 hotele, me klubet dhe moshat qe shkruajne vete.
- Charter direkt nga Tirana
- Koncepti All Inclusive ose Ultra All Inclusive, sipas hotelit
4.6 nga 5 ne Google, mbi 270 vleresime
Antalya 2027: mos i humbisni ofertat Early Booking!
Cmimet e 2027 nuk kane dale; presim nentor ose dhjetor. Regjistroni sot datat dhe hotelin qe preferoni dhe ju njoftojme sapo te dalin ofertat, qe te zgjidhni nder te paret. Regjistrimi eshte falas, pa detyrim rezervimi.
Hoteli qe e ben te lumtur nje femije 5 vjec e merzit nje 14-vjecar. Prandaj ketu i gjeni hotelet per familje ne Antalya sipas moshes: me bebe ju duhen krevati, karroca dhe nje rruge e shkurter nga aeroporti; nga 4 vjec femija do Mini Club dhe shoke te moshes se vet; adoleshenti do nje vend te tijin. Pushime familjare all inclusive, me charter direkt nga Tirana dhe rreth 2 ore fluturim.
Cilin klub ka secili hotel per moshen e femijes suaj
Ketu jane hotele me note nga 8.0 e lart ne Booking, qe e pershkruajne vete klubin e femijeve. Moshat jane ato qe shkruan hoteli; kur hoteli s'i shkruan, tabela thote "Pyesni agjentin". Hotelet vijne nga zona me e afert me aeroportin, dhe brenda zones sipas notes.
| Hoteli | Deri 3 vjec | 4 deri 7 vjec | 8 deri 12 vjec | Adoleshente | Booking | Nga aeroporti |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lara Barut CollectionLara | Bary Star, 0-3 | Kids Club, 4-8 | Kids Club, 8-12 | Lol Club, 13-18, vetem ne vere | 9.4 | 15 deri 20 min |
| Nirvana CosmopolitanLara | Baby Club, 0-4, me prindin | Mini Club, 4-7 | Maxi Club, 8-12 | Teenage Club, 12-16 | 8.8 | 15 deri 20 min |
| Delphin ImperialLara | Pyesni agjentin | Mini Club, 4-12 | Mini Club, 4-12 | Pyesni agjentin | 8.7 | 15 deri 20 min |
| Limak Lara De Luxe Hotel & ResortLara | Pyesni agjentin | Mini Club, 4-12 | Mini Club, 4-12 | Pyesni agjentin | 8.3 | 15 deri 20 min |
| The Land Of Legends Nickelodeon HotelBelek | Baby Room | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | 9.3 | Rreth 30 min |
| Kaya BelekBelek | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | 9.2 | Rreth 30 min |
| Calista Luxury ResortBelek | Cally Babies, 0-4 | Minies, 4-6 dhe Midies, 7-9 | Midies, 7-9 dhe Maxies, 10-12 | Garage Youth Club, 13-17 | 9.1 | Rreth 30 min |
| Regnum Carya Golf & Spa ResortBelek | Baby Club, 0-3, me prindin | Mini Club, 4-7 | Junior Club, 8-12 | Leo Club, 13-17 | 8.9 | Rreth 30 min |
| Megasaray Club BelekBelek | Happy Babies, 0-3 | Mini Club, 4-7 | Midi Club, 8-11 | T-Club, 12-16 | 8.7 | Rreth 30 min |
| Ela Excellence Resort BelekBelek | Baby Club, 0-3 | Mini Club, 4-7 | Midi Club, 8-10 | Teens Club, 10-15 | 8.6 | Rreth 30 min |
| Selectum Family Resort BelekBelek | Pyesni agjentin | Puppies World, 4-8 | Puppies World, 9-12 | Puppies World, 13-17 | 8.5 | Rreth 30 min |
| Orange County BelekBelek | Mini Club me prindin, 2-3 | Mini Club, 4-12 | Mini Club, 4-12 | Pyesni agjentin | 8.3 | Rreth 30 min |
| Pine Beach BelekBelek | Very Important Babies, 0-3 | Piny & Pino, 4-6 dhe 7-10 | Piny & Pino, 7-10 | Program per 11-15 | 8.2 | Rreth 30 min |
| Granada Luxury BelekBelek | Pyesni agjentin | Grandy Kids Club, 4-12 | Grandy Kids Club, 4-12 | Program per 12-17 | 8.0 | Rreth 30 min |
| Akra KemerKemer | Little Travelers | Kids Club, 4-8 | Kids Club, 8-12 | Pyesni agjentin | 9.0 | Rreth 50 min |
| Marti MyraKemer | Pyesni agjentin | Mini Myra, 4-7 | Midi Myra, 8-12 | Junior Club, 12-17 | 8.6 | Mbi 50 min |
| Orange County KemerKemer | Mini Club me prindin, 2-3 | Mini Club, 4-12 | Mini Club, 4-12 | Pyesni agjentin | 8.1 | Rreth 50 min |
| Akra Sorgun Tui Blue SensatoriSide | Little Travelers | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | 9.6 | Rreth 1 ore e 5 min |
| Acanthus & Cennet Barut CollectionSide | Bary Star | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | 9.5 | Rreth 1 ore e 5 min |
| Selectum Family Comfort SideSide | Pyesni agjentin | Klub per 4-8 | Klub per 9-13 | Pyesni agjentin | 9.0 | Rreth 1 ore e 5 min |
| Kamelya Selin HotelSide | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | Pyesni agjentin | 8.9 | Rreth 1 ore e 5 min |
| Megasaray Resort SideSide | Happy Babies, 0-3 | Mini Club, 4-7 | Midi Club, 8-11 | T-Club, 12-16 | 8.7 | Rreth 1 ore e 5 min |
| Seaden Sea Planet Resort & SpaSide | Pyesni agjentin | Kids Club, 4-12 | Kids Club, 4-12 | Pyesni agjentin | 8.6 | Rreth 1 ore e 5 min |
| Selectum Family Resort SideSide | Kend lojerash per bebe | Puppies' World, 4-8 | Puppies' World, 9-12 | Teen Club, 13-17 | 8.3 | Rreth 1 ore e 5 min |
| Kirman Premium Leodikya ResortAlanya | Mini Kichi, 0-3, me prindin | Kichi Explorer, 4-7 | Kichi Academy, 8-12 | Pyesni agjentin | 9.3 | 1,5 deri 2 ore |
| Kirman Premium Arycanda DeluxeAlanya | Mini Kichi, 0-3, me prindin | Kichi Explorer, 4-7 | Kichi Academy, 8-12 | Pyesni agjentin | 9.1 | 1,5 deri 2 ore |
| Orange County AlanyaAlanya | Mini Club me prindin, 2-3 | Mini Club, 4-12 | Mini Club, 4-12 | Teenage Club | 8.2 | 1,5 deri 2 ore |
Keni dy femije me mosha te ndryshme? Klub per cdo moshe, nga bebet te adoleshentet, kane Lara Barut Collection, Nirvana Cosmopolitan, Calista Luxury Resort, Regnum Carya Golf & Spa Resort, Megasaray Club Belek, Ela Excellence Resort Belek, Pine Beach Belek, Megasaray Resort Side, Selectum Family Resort Side.
The Land Of Legends Nickelodeon Hotel, Kaya Belek, Akra Sorgun Tui Blue Sensatori, Kamelya Selin Hotel kane klub per femije, por moshat s'i shkruajne: jua thote agjenti.
Me bebe ose femije deri 3 vjec
Ne kete moshe femija zakonisht rri me ju, edhe te hotelet me te mira: klubi i bebeve eshte nje dhome lojerash per ju te dy. Diferencen e bejne ato qe gjeni gati ne hotel, plazhi dhe sa zgjat rruga nga aeroporti.
- Lara Barut Collection · Lara · Booking 9.4Bary Star, 0-3
- Nirvana Cosmopolitan · Lara · Booking 8.8Baby Club, 0-4, me prindin
- The Land Of Legends Nickelodeon Hotel · Belek · Booking 9.3Baby Room
- Calista Luxury Resort · Belek · Booking 9.1Cally Babies, 0-4
- Regnum Carya Golf & Spa Resort · Belek · Booking 8.9Baby Club, 0-3, me prindin
- Megasaray Club Belek · Belek · Booking 8.7Happy Babies, 0-3
- Ela Excellence Resort Belek · Belek · Booking 8.6Baby Club, 0-3
- Orange County Belek · Belek · Booking 8.3Mini Club me prindin, 2-3
- Pine Beach Belek · Belek · Booking 8.2Very Important Babies, 0-3
- Akra Kemer · Kemer · Booking 9.0Little Travelers
- Orange County Kemer · Kemer · Booking 8.1Mini Club me prindin, 2-3
- Akra Sorgun Tui Blue Sensatori · Side · Booking 9.6Little Travelers
- Acanthus & Cennet Barut Collection · Side · Booking 9.5Bary Star
- Megasaray Resort Side · Side · Booking 8.7Happy Babies, 0-3
- Selectum Family Resort Side · Side · Booking 8.3Kend lojerash per bebe
- Kirman Premium Leodikya Resort · Alanya · Booking 9.3Mini Kichi, 0-3, me prindin
- Kirman Premium Arycanda Deluxe · Alanya · Booking 9.1Mini Kichi, 0-3, me prindin
- Orange County Alanya · Alanya · Booking 8.2Mini Club me prindin, 2-3
Femije 4 deri 7 vjec
Nga 4 vjec femija rri ne klub me stafin e hotelit. Shikoni si jane ndare grupet: te disa hotele luan me moshataret e vet, te te tjeret klubi eshte nje per 4 deri 12 vjec.
- Lara Barut Collection · Lara · Booking 9.4Kids Club, 4-8
- Nirvana Cosmopolitan · Lara · Booking 8.8Mini Club, 4-7
- Calista Luxury Resort · Belek · Booking 9.1Minies, 4-6 dhe Midies, 7-9
- Regnum Carya Golf & Spa Resort · Belek · Booking 8.9Mini Club, 4-7
- Megasaray Club Belek · Belek · Booking 8.7Mini Club, 4-7
- Ela Excellence Resort Belek · Belek · Booking 8.6Mini Club, 4-7
- Selectum Family Resort Belek · Belek · Booking 8.5Puppies World, 4-8
- Pine Beach Belek · Belek · Booking 8.2Piny & Pino, 4-6 dhe 7-10
- Akra Kemer · Kemer · Booking 9.0Kids Club, 4-8
- Marti Myra · Kemer · Booking 8.6Mini Myra, 4-7
- Selectum Family Comfort Side · Side · Booking 9.0Klub per 4-8
- Megasaray Resort Side · Side · Booking 8.7Mini Club, 4-7
- Selectum Family Resort Side · Side · Booking 8.3Puppies' World, 4-8
- Kirman Premium Leodikya Resort · Alanya · Booking 9.3Kichi Explorer, 4-7
- Kirman Premium Arycanda Deluxe · Alanya · Booking 9.1Kichi Explorer, 4-7
Nje klub per 4 deri 12 vjec: Delphin Imperial, Limak Lara De Luxe Hotel & Resort, Orange County Belek, Granada Luxury Belek, Orange County Kemer, Seaden Sea Planet Resort & Spa, Orange County Alanya.
Femije 8 deri 12 vjec
Ne kete moshe femija do gara, sport dhe shoke, dhe nje dhome me lodra i duket shpejt e vogel. Prandaj ia vlen te shikoni ku ka grup me vete.
- Lara Barut Collection · Lara · Booking 9.4Kids Club, 8-12
- Nirvana Cosmopolitan · Lara · Booking 8.8Maxi Club, 8-12
- Calista Luxury Resort · Belek · Booking 9.1Midies, 7-9 dhe Maxies, 10-12
- Regnum Carya Golf & Spa Resort · Belek · Booking 8.9Junior Club, 8-12
- Megasaray Club Belek · Belek · Booking 8.7Midi Club, 8-11
- Ela Excellence Resort Belek · Belek · Booking 8.6Midi Club, 8-10
- Selectum Family Resort Belek · Belek · Booking 8.5Puppies World, 9-12
- Pine Beach Belek · Belek · Booking 8.2Piny & Pino, 7-10
- Akra Kemer · Kemer · Booking 9.0Kids Club, 8-12
- Marti Myra · Kemer · Booking 8.6Midi Myra, 8-12
- Selectum Family Comfort Side · Side · Booking 9.0Klub per 9-13
- Megasaray Resort Side · Side · Booking 8.7Midi Club, 8-11
- Selectum Family Resort Side · Side · Booking 8.3Puppies' World, 9-12
- Kirman Premium Leodikya Resort · Alanya · Booking 9.3Kichi Academy, 8-12
- Kirman Premium Arycanda Deluxe · Alanya · Booking 9.1Kichi Academy, 8-12
Nje klub per 4 deri 12 vjec: Delphin Imperial, Limak Lara De Luxe Hotel & Resort, Orange County Belek, Granada Luxury Belek, Orange County Kemer, Seaden Sea Planet Resort & Spa, Orange County Alanya.
Adoleshente
Adoleshenti s'do te rrije me te vegjlit dhe as me ju gjithe diten: i duhet nje vend i tij dhe shoke te moshes se vet. Kujdes me cmimin: nga 12 vjec numerohet si i rritur.
- Lara Barut Collection · Lara · Booking 9.4Lol Club, 13-18, vetem ne vere
- Nirvana Cosmopolitan · Lara · Booking 8.8Teenage Club, 12-16
- Calista Luxury Resort · Belek · Booking 9.1Garage Youth Club, 13-17
- Regnum Carya Golf & Spa Resort · Belek · Booking 8.9Leo Club, 13-17
- Megasaray Club Belek · Belek · Booking 8.7T-Club, 12-16
- Ela Excellence Resort Belek · Belek · Booking 8.6Teens Club, 10-15
- Selectum Family Resort Belek · Belek · Booking 8.5Puppies World, 13-17
- Pine Beach Belek · Belek · Booking 8.2Program per 11-15
- Granada Luxury Belek · Belek · Booking 8.0Program per 12-17
- Marti Myra · Kemer · Booking 8.6Junior Club, 12-17
- Megasaray Resort Side · Side · Booking 8.7T-Club, 12-16
- Selectum Family Resort Side · Side · Booking 8.3Teen Club, 13-17
- Orange County Alanya · Alanya · Booking 8.2Teenage Club
Hotelet nje nga nje
Hotele per familje ne Lara

15 deri 20 min nga aeroporti · Booking 9.4, mbi 1 800 vleresime
Lara Barut Collection
Nje valixhe me pak: me konceptin Bary Star, krevati, karroca, vaska, ngrohesi i biberonit dhe karrigia e ushqimit ju presin falas, mjafton t'i kerkoni kur rezervoni. Bebet kane pishinat e tyre, dhe adoleshentet Lol Club, me PlayStation dhe bilardo.
- Klubet:
- Bary Star, 0-3 · Kids Club, 4-8 · Kids Club, 8-12 · Lol Club, 13-18, vetem ne vere
- Plazhi:
- Plazh privat ne Kundu.
- Dhoma:
- Deluxe Family Suite: 65 deri 73 m2, 2 dhoma gjumi dhe 2 banjo, deri 5 veta.

15 deri 20 min nga aeroporti (16 km) · Booking 8.8, mbi 100 vleresime
Nirvana Cosmopolitan
Crispy Kids World ka grup per cdo moshe: Maxi Club me PlayStation dhe Lego, Teenage Club me eksperimente dhe ture me biciklete. Ne vere klubi eshte i hapur nga ora 8 e mengjesit deri ne mesnate.
- Klubet:
- Baby Club, 0-4, me prindin · Mini Club, 4-7 · Maxi Club, 8-12 · Teenage Club, 12-16
- Plazhi:
- Plazh privat.

15 deri 20 min nga aeroporti (13 km) · Booking 8.3, mbi 600 vleresime
Limak Lara De Luxe Hotel & Resort
Per femijet qe nuk rrine dot gjate ne autobus: nga aeroporti deri ketu jane 15 deri 20 minuta. Mini Club pranon femije 4 deri 12 vjec, dita mbyllet me disko per femije, dhe te vegjlit kane restorantin e tyre.
- Klubet:
- Mini Club, 4-12
- Dhoma:
- Family Room: 65 m2, dhome gjumi dhe dhome ndenje me dere mes tyre, 3 te rritur, 1 femije dhe 1 bebe.
Hotele per familje ne Belek

Rreth 30 min nga aeroporti · Booking 9.3, mbi 500 vleresime
The Land Of Legends Nickelodeon Hotel
Femijet flene ne dhoma me SpongeBob, PAW Patrol, Dora ose Ninja Turtles, dhe qendrimi perfshin hyrjen ne parkun tematik The Land of Legends. Klubi ka dhome per bebe, kend Lego, PlayStation dhe studio arti. Hoteli e shkruan konceptin Full Board Plus, me 6 restorante: cfare perfshin jua thote agjenti.
- Klubet:
- Baby Room
- Dhoma:
- Themed Deluxe Room: 55 m2. Themed Connected Deluxe Room: 110 m2.

Rreth 30 min nga aeroporti · Booking 9.2, mbi 800 vleresime
Kaya Belek
Mini Club, aquapark, ekip i madh animacioni dhe 5 fusha futbolli, per femijet qe s'rrine dot pa top. Hoteli s'i shkruan moshat e klubit: jua thote agjenti.
- Plazhi:
- Plazh privat.

Rreth 30 min nga aeroporti (27 km) · Booking 9.1, mbi 500 vleresime
Calista Luxury Resort
Ndarja me e holle e moshave ne kete liste: 4 deri 6, 7 deri 9 dhe 10 deri 12 vjec, me staf te trajnuar, qe femija te luaje me moshataret e vet. Femijet kane bufene e tyre. Bebet nen 36 muaj rrine me prindin, dhe nga 36 muaj ka kujdes me pagese.
- Klubet:
- Cally Babies, 0-4 · Minies, 4-6 dhe Midies, 7-9 · Midies, 7-9 dhe Maxies, 10-12 · Garage Youth Club, 13-17
- Plazhi:
- Plazh i gjere me rere, 250 m i gjate.
- Dhoma:
- Junior Suite: 84 m2, dy dhoma me dere te brendshme, 4 te rritur. Superior Family Connection: 104 m2.

Rreth 30 min nga aeroporti · Booking 8.9, mbi 400 vleresime
Regnum Carya Golf & Spa Resort
Leo Club eshte bota e adoleshenteve: PlayStation, bilardo, tenis tavoline, punetori per DJ dhe nje bar pa alkool, me tarrace. Femijet me te vegjel kane Bamboo Kids World, ku ka edhe babysitter me pagese per ata mbi 2 vjec.
- Klubet:
- Baby Club, 0-3, me prindin · Mini Club, 4-7 · Junior Club, 8-12 · Leo Club, 13-17
- Plazhi:
- Rere e bardhe, me transport brenda hotelit deri te plazhi.
- Dhoma:
- Jade Family: 2 dhoma gjumi, deri 5 te rritur.

Rreth 30 min nga aeroporti (29 km) · Booking 8.7, mbi 700 vleresime
Megasaray Club Belek
Bebet kane kendin e tyre te lojerave, Happy Babies, me tapete te buta, ndersa femijet me te medhenj kane klubin e moshes se vet. Klubi u rinovua ne 2024, me nje park ujor prej 2 000 m2 per femijet.
- Klubet:
- Happy Babies, 0-3 · Mini Club, 4-7 · Midi Club, 8-11 · T-Club, 12-16
- Plazhi:
- Plazh i gjere me rere.
- Dhoma:
- Club Family Suite: 62 m2, 2 dhoma gjumi me dere mes tyre. Deluxe Family Room: 80 m2.

Rreth 30 min nga aeroporti (35 km) · Booking 8.6, mbi 200 vleresime
Ela Excellence Resort Belek
Everland ka klub me vete per cdo moshe, dhe nje akademi ku femijet provojne profesione. Per bebet, karrocat dhe sterilizuesit jane pa pagese.
- Klubet:
- Baby Club, 0-3 · Mini Club, 4-7 · Midi Club, 8-10 · Teens Club, 10-15
- Dhoma:
- Family Connection Room, Family Dublex Room dhe Lake House Family Suite.

Rreth 30 min nga aeroporti (35 km) · Booking 8.5, mbi 300 vleresime
Selectum Family Resort Belek
Per moshen 9 deri 12 ka futboll, turne PlayStation dhe punetori arti, dhe ne uje i pret kulla Aquatower me 6 rreshqitese.
- Klubet:
- Puppies World, 4-8 · Puppies World, 9-12 · Puppies World, 13-17
- Plazhi:
- 300 m i gjate, me rere te imet.

Rreth 30 min nga aeroporti (35 km) · Booking 8.3, mbi 300 vleresime
Orange County Belek
Femijet me te vegjel kane plazhin e tyre: 170 m2 me rere te imet, vetem per ta. Ne pishinen e femijeve i presin anija e pirateve dhe rreshqitese te vogla.
- Klubet:
- Mini Club me prindin, 2-3 · Mini Club, 4-12
- Plazhi:
- 100 m i gjate, me rere dhe guralece, plus plazhi i femijeve.
- Dhoma:
- Family Room: 35 m2, 4 + 1 veta.

Rreth 30 min nga aeroporti (33 km) · Booking 8.2, mbi 200 vleresime
Pine Beach Belek
Programi Very Important Babies eshte vetem per moshen 0 deri 3 vjec: nje dhome ku bebet deri 2 vjec luajne me prindin, dhe lojera te pershtatura per ata 2 deri 3 vjec. Ka edhe dhome gjumi per te vegjlit.
- Klubet:
- Very Important Babies, 0-3 · Piny & Pino, 4-6 dhe 7-10 · Piny & Pino, 7-10 · Program per 11-15
- Plazhi:
- Plazh privat.
- Dhoma:
- Club Family Room: 65 m2. Main Building Family Room: 48 m2.

Rreth 30 min nga aeroporti · Booking 8.0, mbi 400 vleresime
Granada Luxury Belek
Grandy Kids Club ka dhome gjumi, kende lojerash dhe disko per femije, dhe adoleshentet kane kinema, PlayStation dhe tenis tavoline. Hoteli eshte larg detit, ndaj dita kalon me shume te pishinat dhe te parku ujor.
- Klubet:
- Grandy Kids Club, 4-12 · Program per 12-17
- Plazhi:
- Me rere, 1,7 km nga hoteli.
Hotele per familje ne Kemer

Mbi 50 min nga aeroporti · Booking 8.6, mbi 1 800 vleresime
Marti Myra
Klube me punetori dhe sport, mes pyjeve te Kemerit. Kur femija rritet, kalon te Junior Club, me mur ngjitjeje dhe qitje me hark.
- Klubet:
- Mini Myra, 4-7 · Midi Myra, 8-12 · Junior Club, 12-17
- Plazhi:
- 285 m i gjate, me Flamurin Blu.
- Dhoma:
- Deluxe Family Room: 44 m2, me hapesira gjumi te ndara.
Hotele per familje ne Side

Rreth 1 ore e 5 min nga aeroporti (67 km) · Booking 9.6, mbi 100 vleresime
Akra Sorgun Tui Blue Sensatori
Nota me e larte ne kete liste. Ka krah te vecante per familjet, Play House dhe pishina per femije, dhe konceptin Little Travelers per familjet me bebe. Hoteli s'i shkruan moshat e klubit: jua thote agjenti.
- Klubet:
- Little Travelers
- Plazhi:
- Plazh privat me rere, 260 m i gjate.
- Dhoma:
- Family Sea View Swim Up: 40 m2, deri 4 veta. Family Superior Sea View: 48 m2, deri 5 veta.

Rreth 1 ore e 5 min nga aeroporti · Booking 8.9, mbi 2 300 vleresime
Kamelya Selin Hotel
Hoteli me me shume vleresime ne kete liste. Chameleon Kids Club i Kamelya Collection ka 6 pishina per femije, rreshqitese, kinema dhe festivale, dhe vlen edhe per Fulya dhe Aishen Club. Hoteli s'i shkruan moshat e klubit: jua thote agjenti.
- Plazhi:
- 50 m nga hoteli.
- Dhoma:
- Family Suite: 40 deri 63 m2, 3 + 2 ose 4 + 1 veta. Terrace Family Room: 57 m2.

Rreth 1 ore e 5 min nga aeroporti (69 km) · Booking 8.7, mbi 100 vleresime
Megasaray Resort Side
Midi Club ka dite pice, dite kostumesh, eksperimente dhe olimpiada, dhe T-Club i merr ata 12 deri 16 vjec. Femijet kane edhe aquapark-un e tyre.
- Klubet:
- Happy Babies, 0-3 · Mini Club, 4-7 · Midi Club, 8-11 · T-Club, 12-16
- Plazhi:
- Plazh me rere, 250 m nga hoteli.
- Dhoma:
- Terrace Family Room: 45 m2, 2 dhoma gjumi. Junior Family Room: 37 m2.

Rreth 1 ore e 5 min nga aeroporti (72 km) · Booking 8.6, 55 vleresime
Seaden Sea Planet Resort & Spa
Klubi i femijeve eshte ngjitur me pishinen e femijeve dhe me rreshqiteset, ndaj te vegjlit i kane te gjitha ne nje vend. Aquapark-u ka 6 rreshqitese.
- Klubet:
- Kids Club, 4-12
- Plazhi:
- Plazh privat.
- Dhoma:
- Family Room: 48 m2, 2 dhoma gjumi, deri 4 veta.

Rreth 1 ore e 5 min nga aeroporti (75 km) · Booking 8.3, mbi 200 vleresime
Selectum Family Resort Side
Teen Club ka tarracen e vet, skene, bar dhe PlayStation, me turne dhe DJ. Per gjithe familjen, Luna Park me 8 lojera eshte falas, dhe aquapark-u ka 14 rreshqitese.
- Klubet:
- Kend lojerash per bebe · Puppies' World, 4-8 · Puppies' World, 9-12 · Teen Club, 13-17
- Plazhi:
- Rere e arte dhe det i qete, me dalje direkt nga hoteli.
- Dhoma:
- Family Room: 38 m2, deri 4 veta. Aqua Family Room: 45 m2.
Hotele per familje ne Alanya

1,5 deri 2 ore nga aeroporti (90 km) · Booking 8.2, mbi 400 vleresime
Orange County Alanya
Mini Club ka kend Lego dhe kend me rere, dhe punetori ku femijet bejne vete biskota dhe pice. Per me te rriturit, hoteli ka Teenage Club.
- Klubet:
- Mini Club me prindin, 2-3 · Mini Club, 4-12 · Teenage Club
- Plazhi:
- 100 m i gjate, me guralece dhe rere: merrni kepuce uji.
- Dhoma:
- Family Room: 55 deri 60 m2, 2 dhoma gjumi me dere mes tyre.
Na thoni sa vjec jane femijet
Agjentet tane ju thone cili hotel dhe cila dhome ju pershtaten.
Na shkruani ne WhatsAppSa kushton per 2 te rritur dhe 2 femije?
Cmimet e 2027 nuk kane dale ende. Presim te dalin ne nentor ose dhjetor. Per nje familje, cmimi varet nga kater gjera:
- Hoteli dhe koncepti: All Inclusive, Ultra All Inclusive ose koncepti i vete hotelit.
- Data e nisjes: cmimi ndryshon sipas dates. Nisjet fillojne nga maji, dhe shumica jane ne korrik dhe gusht.
- Mosha e sakte e cdo femije: deri ne 11 vjec numerohet femije, nga 12 vjec si i rritur. Ne disa hotele femija deri 11 vjec mund te jete falas ne hotel, por bileta e avionit paguhet.
- Dhoma: nje dhome e vetme ose dhome familjare me 2 dhoma gjumi.
Prandaj oferta e sakte del vetem me moshat e femijeve tuaj. Na i jepni qe tani dhe ju njoftojme sapo te dalin cmimet.
Dhoma per 4 veta
Me 2 femije te vegjel, te disa hotele mund te rrini te kater ne nje dhome: te Orange County Alanya, dhomat me pamje nga deti pranojne 2 te rritur dhe 2 femije. Kur femijet rriten, dy dhoma gjumi me dere mes tyre ju japin me shume vend, si Club Family Suite te Megasaray Club Belek ose Family Room te Orange County Alanya. Agjenti kontrollon cila dhome pranon familjen tuaj, sipas moshave.
Cfare te shikoni para se te zgjidhni
- Rruga nga aeroporti: nisja nga Rinasi eshte heret ne mengjes, zakonisht rreth ores 2:30 ose 4:00. Me femije te vegjel, ka shume ndryshim mes 20 minutave deri ne Lara dhe 2 oreve deri ne Alanya.
- Hyrja ne det: Lara ka rere dhe Beleku kryesisht rere, ndersa ne Alanya dhe Kemer ka guralece, dhe femijeve u duhen kepuce uji. Krahasoni zonat te lista e hoteleve ne Antalya.
- Orari i klubit: ndryshon sipas hotelit dhe sezonit. Te Orange County Kemer, per shembull, Mini Club eshte i hapur nga ora 10:00 deri ne 17:00. Agjenti jua thote per hotelin qe zgjidhni.
- Rreshqiteset: disa kane kufi moshe ose gjatesie. Te Megasaray Club Belek, femijet nen 120 cm nuk hyjne te ato per te rritur. Kur femijet duan vetem uje, shikoni Top 10 hotelet me aquapark, nga Land of Legends Kingdom e poshte.
Detajet kryesore 2027
- Cmimet:
- Dalin ne nentor ose dhjetor. Lini kerkesen dhe ju njoftojme.
- Nisjet:
- Nga maji, shumica ne korrik dhe gusht. Nisja eshte heret ne mengjes.
- Kohezgjatja:
- Shumica 6 nete.
- Perfshihet:
- Fluturimi charter nga Tirana, 20 kg valixhe dhe 8 kg bagazh dore, hoteli me konceptin e vet, transferta.
- Femijet:
- Ne disa hotele femija deri 11 vjec mund te jete falas ne hotel, por bileta e avionit paguhet.
- Parapagimi:
- 30-50%, ne baze te hotelit. Pagesa totale deri 1 muaj para nisjes.
- Ku rezervoni:
- Hima Travel, zyra ne Tirane dhe Durres, WhatsApp +355 69 5161 381.
Pyetjet me te shpeshta per pushimet familjare ne Antalya
- Cila zone e Antalyas eshte me e mire per familje me femije?
- Me femije te vegjel, Lara dhe Belek: rruga nga aeroporti eshte 15 deri 30 minuta, Lara ka plazhe me rere dhe Beleku kryesisht rere. Side ka plazhe te gjata dhe shume hotele me aquapark, rreth 1 ore e 5 minuta larg. Ne Alanya dhe Kemer ka guralece, prandaj merrni kepuce uji per femijet.
- Cilat hotele jane per femije te vegjel?
- Deri 3 vjec shikoni Lara Barut Collection (me konceptin Bary Star), Pine Beach Belek, qe ka program per 0 deri 3 vjec, dhe Orange County Belek, qe ka plazh te vecante per femijet me te vegjel. Nga 4 vjec, Calista Luxury Resort i ndan femijet ne grupe me mosha te aferta. Na thoni sa vjec jane dhe agjenti ju thote cili u pershtatet.
- Nga sa vjec pranohen femijet ne Mini Club?
- Te hotelet qe i shkruajne moshat ne kete liste, nga 4 vjec. Te Calista, per shembull, femija duhet te kete mbushur 48 muaj. Femijet me te vegjel e perdorin klubin me prindin: te Orange County 2 deri 3 vjec, te Regnum Carya deri 3 vjec.
- Ne cilen gjuhe flet stafi i klubit?
- Hotelet shkruajne gjuhe te huaja: Orange County turqisht, rusisht dhe anglisht, Delphin Imperial gjermanisht, anglisht dhe rusisht. Shqip s'e shkruan asnje prej tyre, dhe per nje femije te vogel kjo ia vlen ta keni parasysh.
- Deri ne sa vjec jane femijet falas?
- Deri ne 11 vjec numerohen femije. Nga 12 vjec numerohen si te rritur. Ne disa hotele femija deri 11 vjec mund te jete falas ne hotel, por bileta e avionit paguhet. Prandaj na jepni moshen e sakte te cdo femije: cmimi varet prej saj. Per foshnjat, agjenti ju thote kushtet e hotelit dhe te fluturimit.
- Sa kushton nje pushim familjar per 2 te rritur dhe 2 femije?
- Cmimet e 2027 nuk kane dale ende. Presim te dalin ne nentor ose dhjetor. Lini kerkesen tuaj dhe ju njoftojme sapo te dalin. Cmimi i familjes varet nga hoteli, data, mosha e sakte e cdo femije dhe dhoma.
- Cfare perfshin paketa familjare all inclusive?
- Paketa charter perfshin fluturimin vajtje-ardhje nga Tirana, 20 kg valixhe dhe 8 kg bagazh dore per person, hotelin me All Inclusive ose Ultra All Inclusive sipas hotelit, dhe transferten aeroport-hotel-aeroport. Sigurimi eshte falas per klientet me nisje nga Shqiperia dhe me pasaporte shqiptare. Masazhet, ekskursionet dhe restorantet me pagese nuk hyjne brenda.
- Cilat hotele kane dhoma familjare me 2 dhoma gjumi?
- Lara Barut Collection, Megasaray Club Belek, Megasaray Resort Side, Regnum Carya, Seaden Sea Planet dhe Orange County Alanya. Te Calista, Junior Suite jane dy dhoma me dere te brendshme.
- Cilat hotele kane klub per adoleshente?
- Lara Barut ka Lol Club per 13 deri 18 vjec, vetem ne vere. Regnum Carya, Calista dhe Selectum Family, ne Side dhe ne Belek, kane klub per 13 deri 17 vjec. Marti Myra e ka per 12 deri 17, Nirvana Cosmopolitan dhe hotelet Megasaray per 12 deri 16, Ela Excellence per 10 deri 15.
- Sa larg jane hotelet nga aeroporti?
- Lara 15 deri 20 minuta, Belek rreth 30 minuta, Kemer rreth 50 minuta, Side rreth 1 ore e 5 minuta dhe Alanya 1,5 deri 2 ore. Transferta eshte brenda paketes.
- A ka pushime familjare edhe nga Prishtina?
- Per Antalya po: ka charter edhe nga Prishtina, me operatore partnere. Na shkruani dhe agjenti ju thote cilat hotele ka dhe ju dergon oferten.
Na thoni sa vjec jane femijet
Agjentet tane ju thone cili hotel dhe cila dhome ju pershtaten.
Na shkruani ne WhatsApp